ВИХОВНА РОБОТА

/Files/images/novini/1830178qyjed01h98.gif

У цьому розділі нашого сайту ви можете ознайомитися з організацією виховної роботи у Клугино-Башкирівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Основна м​ета виховної роботиу школи: організація цілеспрямованого виховного процесу для формування і виховання соціально-адаптованої і творчо-розвиненої особистості; розвиток учнівського самоврядування в школі.

Серед пріоритетних напрямків роботи на 2016/2017 навчальний рік залишаєтьсянаціонально-патріотичне виховання підростаючого покоління, виховання школярів на засадах козацької педагогіки, попередження дитячого травматизму, правопорушень, негативних явищ серед молоді, особистісно-орієнтований підхід до здійснення виховного процесу в закладі та за його межами.

/Files/images/novini/13258963.png

Аналіз виховної роботи за 2016/2017 навчальний рік

Виховна робота закладу в 2015/2016 н.р. здійснювалась згідно з річним планом виховної роботи та Всеукраїнськими, обласними, міськими програмами й була спрямована на розвиток творчого потенціалу дитини з урахуванням її індивідуальних можливостей та соціальної ситуації розвитку під час виховного процесу. Педагоги ставили собі за мету формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.

Основними документами, якими керувалася школа у виховній роботі, були закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону праці», Концепція виховання дітей і молоді в національній системі освіти, Концепція громадянського виховання, Національна доктрина розвитку освіти, «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Національна програма патріотичного виховання населення, Програма формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, Програма роботи з обдарованою молоддю, Програма профілактики ВІЛ/СНІДу, Програма правової освіти населення, інші Всеукраїнські, обласні, міські програми, а також річний план виховної роботи.

Виховна робота проводилася за такими напрямками:

· «Ціннісне ставлення до себе»,

· «Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей»,

· «Ціннісне ставлення до праці»,

· «Ціннісне ставлення до природи»,

· «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва»,

· «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави».

З метою виховання в учнів поваги до суспільства та держави протягом року були проведені тематичні класні години та загальношкільні лінійки, серед яких - з приводу святкування Дня незалежності України, Дня українського козацтва, Дня Захисника Вітчизни, святкування Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України., Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні тощо. Діти активно залучалися до національної культури, вивчали традиції України, звичаї рідного краю, Були проведені традиційні заходи: конкурс ерудитів з історії України, «Козацькі розваги», «Нащадки козацької слави» та інші.

У початковій школі пройшли свята: «Старти надій», «Щедрість рідної землі», туристичні змагання, конкурс «Моя дорога до школи», «Посвята в першокласники», «Веселі старти», інтелектуальна гра «Ерудит», правовий турнір та інш.

Учні 5-8 класів взяли участь у «Спартакіаді народних ігор», тенісному турнірі, шахово-шашковому турнірі, інтелектуальній грі «Юний знавець», конкурсі «Знай і виконуй ПДР», турнірі «1000 команд, конкурсі «Королева карнавалу» тощо.

Учні 9-11 кл. підготували святкове привітання вчителям до Дня вчителя, взяли участь в ток-шоу «Найрозумніший», конкурсах «Спортивний марафон», «Starteenager», традиційному шкільному КВНі, Великій сімейній Вікторині, святі 8 Березня, Дні ЦЗ, 9 Травня та інших заходах.

Для учнів 1-11 класів було проведено загальношкільні заходи: «Великий інтелектуальний марафон», правовий турнір, фотоконкурси «Моя Україна», «Сімейний кадр», «Територія пригод», конкурси малюнків «Очистимо планету від сміття», «Україна за мир», виставка портфоліо класів, новорічні свята, конкурс «Замість ялинки – новорічний букет», вечір пам’яті «Жестокий колокол апреля», «Башкирівка має талант», конкурс військово-патриотичної пісні, мітинг до Дня Перемоги тощо.

Організовано пройшли в школі місячник безпеки руху та попередження ДТ, місячник пожежної безпеки, дні й тижні правового виховання та боротьби з негативними явищами серед молоді.

Велика увага у 2015/2016 н.р. приділялася військово-патріотичному вихованню дітей. У школі діє два гуртка військово-патріотичного спрямування, музей Бойової Слави, Учні закладу взяли участь у заходах до Дня українського козацтва, Дня Збройних Сил України, Дня пам’яті героїв Крут, Дня пам’яті героїв Небесної сотні, акціях «Напиши лист воїну АТО», «Милосердя» до Дня людини похилого віку, привітали афганців, чорнобильців, воїнів АТО, ветеранів Другої світової війни, працівників тилу, дітей війни з Днем визволення України від німецько-фашистських загарбників та Днем Збройних Сил України, Днем Перемоги над нацизмом у Європі. Готуючись до святкування 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, взяли участь у цілій низці заходів: оформили виставку у шкільній бібліотеці «І пам’ятає світ врятований», виставку дитячих малюнків «Україна – за мир!», провели фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «пісні великого подвигу», оголосили й провели шкільний конкурс фоторобіт «Никто не забыт, ничто не забыто!» , упорядкували могилу загиблих воїнів у с. Башкирівка.

Напередодні 71-річчя Великої Перемоги вони не просто завітали у гості до ветеранів з поздоровленнями й подарунками, а й виконали посильну роботу по господарству. Під опікою КБЗОШ знаходиться 32 ветеранів, працівників тилу, дітей війни. Не забули і про сучасних героїв, оголосивши у школі чергову акцію «Ми за мир», в межах якої написали листи воїнам АТО, зробили малюнки та плакати в підтримку захисникам України, що перебувають у східних регіонах країни, які передали військовослужбовцям 92-ї ОМБР з подальшою доставкою їх на Донбас. На високому рівні були організовані й проведені урочисті заходи 9 травня - для ветеранів Другої світової війни, військовослужбовців 92-ї ОМБР, учасників АТО, а саме: мітинг із покладанням квітів до пам’ятника загиблим у Другій світовій війні воїнам 48-ї та 75-ї дивізій (на території 92-ї ОМБР), урочиста хода ветеранів, мешканців військового містечка Башкирівка, колективу школи до меморіальної дошки на честь В.А.Горішного і до пам’ятника загиблим воїнам в Клугино-Башкирівці, мітинг в с. Клугино-Башкирівка «Пусть не будет войны никогда…» до 71-річчя Перемоги над нацизмом у Європі, а також святковий вогник «У колі ветеранів і бойових друзів-однополчан» (із солдатською кашею).

Протягом року в школі з успіхом працювали такі осередки виховної роботи, як актовий, спортивний і тренажерний зали, бібліотека, читацький зал, музей, кабінети виховної роботи, психолога, соціального педагога.

На високому рівні діяли гуртки: вокальний (керівник – Пахоменкова В.В.), «Юний ерудит» (керівник – Воронова О.В.), туристичний (керівник – Жиглов В.О.), шаховий (керівник – Солдатов О.О.); спортивні секції: баскетбольна та футбольна (керівник – Ресенчук С.П.), волейбольна (керівник – Жиглов В.О.), військово-патриотичні гуртки (керівники – Ушкаленко Л.І., Томін І.К..). 65 % учнів були залучені до роботи гуртків, клубів, спортивних секцій, факультативів, музичної та художньої шкіл, що на 12% менше, ніж у минулому навчальному році. Але, якщо враховувати заняття учнів з репетиторами, зайнятість дітей у позаурочний час складає 80%.

Моніторинг охоплення учнів гуртковою роботою

Добре працювало шкільне самоврядування (координатор - педагог-організатор Воронова О.В.):

Назва організації Рік створення Наявність символів, атрибутів Заходи, що проведені органом учнівського самоврядування
Дитячо-юнацьке об’єднання «Лідер» 1997 Наявна емблема об’єднання, девіз Мали найбільший резонанс: - День самоврядування; - Акція «Милосердя»; - Акція «Передай добро по колу»; - Акції «Напиши лист солдату», «Малюнок солдату»; - Рейд «Шкільна форма»; - Концерт до Дня людини похилого віку; - Концерт до Дня вчителя; - Новорічна вистава для 1-4 класів; - «Стартинейджер»; - КВН; - Флешмоби; - Концерт до 8 Березня; - «Молодь обирає здоров’я»; - спортивні змагання; - екологічні та трудові акції тощо.

З 2015 року Раду лідерів очолює Сладких Дарина, учениця 10 класу.

Сформований ініціативний, здатний приймати самостійні рішення актив, створено 5 комісій, діяльність яких забезпечує залучення дітей та учнівської молоді до участі в соціально значущих програмах і проектах, а саме: «Здоров'я», «Знання», «Дисципліна і порядок», «Трудова», «Культурно-масова».

Основними формами роботи є проектна діяльність та колективні творчі справи. Переважають соціальні, правові та дозвіллєві.

Один із розвинених напрямів - благодійність. Учні школи залучилися до Всеукраїнської благодійної акції «Назустріч мрії», організованої МБФ «Сильні духом», в рамках якої зібрали кошти для онкохворих дітей, а також зібрали пасхальні подарунки для воїнів АТО та дітей дитячих садків м. Щастя. Велику увагу орган учнівського самоврядування приділяє ветеранам та людям похилого віку. Налагоджена тісна співпраця з партнерами: міською та обласною організаціями Товариства Червоного Хреста України, житловою радою в/м Башкирівка, 92-ю ОМБР, ветеранськими, афганськими та чорнобильськими організаціями міста позашкільними виховними закладами тощо.

Учні школи тісно взаємодіють з педагогами й беруть участь в процесі управління навчальним закладом (5 старшокласників входять до складу Ради школи, ще 3 - до складу Ради профілактики). Вони мають свій голос у прийнятті важливих рішень на рівні школи, міста та активно залучаються до громадських справ.

Три представники шкільного самоврядування входили до складу Чугуївського міського молодіжного координаційного центру.

Протягом року були проведені дванадцять відкритих виховних заходів класними керівниками: Белевцовою Т.І. (1-А), Бєліковою Р.І. (1-Б), Заверухою А.П. (2-А), Шамрай Т.І. (3-А), Остапчук Д.Б. (3-Б), Гончаровою В.В. (4-А), Черепановою Н.О. (4-Б), Кириченко Н.М. (5-А.) Ушкаленко Л.І. (6-Б), Пахоменковою В.В. (7), Харченко В.П. (8-А), Гапоновою Л.П. (8-Б).

В школі широко розвинена екскурсійна робота. Учні здійснили екскурсії до Чугуєва, Харкова, Харківської області, відвідали історико-краєзнавчий музей, картинну галерею, Дім-музей І.Ю.Рєпіна, екопарк Фельдмана, хлібозавод «Кулиничі», кінологічний центр МВС, кондитерську фабрику «Лісова казка» тощо. Вони відвідували театри, палац спорту, бібліотеки. Для них були організовані походи.

Класні керівники докладали багато зусиль, щоб урізноманітнити та зробити змістовною позакласну роботу зі школярами.

Серед перемог наших учнів у 2015/2016 н.р.:

- Переможець міської та учасник обласної конференції «Чорнобиль: події, долі, пам’ять» - пошукова група 5-А класу;

- І місце в командних змаганнях зі спортивного туризму в туристичній естафеті, з нагоди Всесвітнього Дня туризму;

- І місце - у першості міста з волейболу (дівчата);

- І місце – міська гра «Джура»;

- І місце - міський турнір дворових команд з футболу;

- І місце - міська конференція «Чорнобиль: події, долі, пам’ять»;

- І місце – міська гра «Джура»;

- І місце – міський краєзнавчий зліт;

- ІІ місце в міських змаганнях, присвячених «Дню фізкультурника»;

- ІІ місце в міській грі юних інтелектуалів команд 7-9 кл. міського інтелектуального клубу «Знавці»;

- ІІ місце в міській грі юних інтелектуалів команд 10-11 кл. міського інтелектуального клубу «Знавці»;

- ІІ місце – першість міста з міні-футболу;

- ІІ місце - міські змагання з футболу присвячені «Дню фізкультурника»;

- ІІІ місце - у першості міста з волейболу (хлопці);

- ІІІ місце - з чотирьохборства;

- ІІІ місце – міський етап Всеукраїнського фестивалю ДЮП;

- ІІІ місце – міські змагання зі стрітболу (хлопці);

- ІІІ місце – міські змагання зі стрітболу (дівчата);

- І-ІІІ місця у міських змаганнях з різних видів туризму;

- Ансамбль «Калинонька» (старша група) - Лауреат міського та переможець обласного етапів Міжнародного конкурсу дитячої художньої творчості «Таланти ІІІ тисячоліття»

- Ансамбль «Калинонька» (середня група) - Лауреат міського та обласного (ІІ ст.) етапів Міжнародного конкурсу дитячої художньої творчості «Таланти ІІІ тисячоліття», Лауреат ІІ ступеню Всеукраїнського фестивалю «Харківські зорі» в номінації «Естрадний вокал» - ансамбль «Калинонька».

Захищаючи честь школи, учні закладу посіли особисті призові місця в змаганнях і конкурсах:

Бортник В. – 9-А клас - Лауреат І ступеню VІ Всеукраїнського телевізійного пісенного Фестивалю «Соловейко України», володар цінного призу Леоніда Кучми – фортепіано «Staunway», Лауреат І ступеню Всеукраїнського фестивалю «Харківські зорі» в номінації «Народний вокал», Лауреат ІІ ступеню номінації «Естрадний вокал», Лауреат міського та переможець обласного етапів ХІХ Харківського творчого фестивалю «Весняні дзвіночки» (номінація «Соло»), Лауреат міського та переможець обласного етапів Міжнародного конкурсу дитячої художньої творчості «Таланти ІІІ тисячоліття» (номінації «Соло»)

Розумна В. – 9-А клас - Лауреат ІІ ступеню Всеукраїнського фестивалю «Харківські зорі»

Барабаш Д.- 9-А клас - І місце в міських легкоатлетичних змаганнях з метання м’яча; ІІІ місце в міських легкоатлетичних змаганнях зі стрибків через скакалку;

Вєртієв В. – 7 клас - І місце – міські змагання з шашок серед хлопців молодшого віку, ІІІ місце – міські особисті змагання з шахів серед хлопців молодшого віку, ІІ місце – обласна олімпіада з шашок у командних змаганнях;

Правдивець Л. – 3-А клас - Лауреат І ступеню Міжнародного фестивалю «Співограй», Лауреат І ступеню Всеукраїнського фестивалю «Харківські зорі» в номінації «Естрадний вокал»

Тарасов М. – 3-Б клас - ІІІ місце – обласний фотоконкурс «Моя Україна»;

Пономарьов В. – 2-Б - ІІ місце – міські особисті змагання з шахів серед хлопців

молодшого віку

Гарбуз З. - 1-Б клас - Лауреат міського та обласного (ІІІ ст.) етапів фестивалю «Таланти ІІІ тисячоліття», Лауреат ІІІ ступеню Всеукраїнського фестивалю «Харківські зорі» в номінації «Естрадний вокал».

Учні школи взяли участь майже у всіх конкурсах, які були запропоновані міським і обласним відділами освіти; КВНЗ «ХАНО», відділами культури і спорту, сім’ї і молоді Чугуївського міськвиконкому, БДЮТ, ЦТК, ДЮСШ, а також у заходах в межах діючих в Україні програм.

Учні КБЗОШ силами однієї школи захистили честь міста Чугуєва в обласному етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура)», де серед 33 команд Харківської області посіли ІІ загальне місце, у тому числі показували свою майстерність у військово-спортивних змаганнях: «Впоряд» (стройова підготовка), «Туристська смуга перешкод», «Рятівник», «Змагання бійців»,«Стрільба», конкурсі на знання історії України доби козаччини, українських військових формувань різних епох й сучасних Збройних Сил України, у грі «Квест», а також брали участь у конкурсі звітів під гаслом «Добре діло».

За підсумками гри юні джури Чугуївського рою імені Якова Острянина нагороджені дипломами:

- І ступеню: у змаганнях на туристській смузі перешкод,

- ІІ ступеню: «Стрільба»,

- ІІ ступеню: «Змагання бійців»,

- Призове місце: «Добре діло».

Велику допомогу у справі виховання підростаючого покоління надають школі батьки, представники громадськості, служби міста.

Школа тісно співпрацює з сім’єю: діють батьківські комітети, проводяться батьківські збори, під час яких надається багато інформації про школу і виховання дітей. Батьки активно залучаються до участі в різних виховних заходах, екскурсіях тощо.

Разом із батьками та громадою учнівський та педагогічний колектив закладу взяли участь у Дні людини похилого віку, святкуванні Дня Збройних Сил України, Дня виведення військ з Афганістану, 8 Березня, Дня Перемоги, спільних суботниках тощо.

Діти активні, охоче беруть участь в багатьох загальношкільних виховних заходах, вболівають за свої класи й уважно слідкують за моніторингом результативності своєї роботи, який в цьому році виглядає так

1-2 класи:

Клас К-сть обов’-язкових за-ходів протя-гом року К-сть захо-дів, в яких класи взяли участь К-сть захо-дів,в яких класи не взяли участь К-сть при-зових місць ( у тому чис-лі лауреати, дипломанти) % заходів, у яких взято участь у 2015/2016 н.р. Класний керівник
1-А 9 9 - 8 (І м - 3) 100% Белевцова Т.І.
1-Б 9 9 - 12 (І м - 3) 100% Бєлікова Р.І.
2-А 10 9 1 3 (І м - 0) 90% Заверуха А.П.
2-Б 10 10 - 6 (І м - 3) 100% Рижкова Л.М.

3-4 класи:

Клас К-сть обов’-язкових за-ходів протя-гом року К-сть захо-дів, в яких класи взяли участь К-сть захо-дів,в яких класи не взяли участь К-сть при-зових місць ( у тому чис-лі лауреати, дипломанти) % заходів, у яких взято участь у 2015/2016 н.р. Класний керівник
3-А 12 12 - 7 (І м - 4) 100% Шамрай Т.І.
3-Б 12 12 - 9 (І м - 5) 100% Остапчук Д.Б.
4-А 12 11 1 9 (І м - 2) 91,6% Гончарова В.В.
4-Б 12 12 - 6 (І м - 1) 100% Черепанова Н.О

Середній показник участі 1-4 класів у загальношкільних виховних заходах – 97,7%, що на 0,7% краще, ніж у минулому році.

5-7 класи:

Клас К-сть обов’-язкових за-ходів протя-гом року К-сть захо-дів, в яких класи взяли участь К-сть захо-дів,в яких класи не взяли участь К-сть при-зових місць ( у тому чис-лі лауреати, дипломанти) % заходів, у яких взято участь у 2015/2016 н.р. Класний керівник
5-А 13 12 1 5 (І м - 2) 92,3% Кириченко Н.М
5-Б 14 14 - 16 (І м – 4) 100% Боякова І.С.
6-А 14 12 - 8 (Ім - 3) 85,7% Кожухар Л.О.
6-Б 14 13 1 11 (І м - 4) 92,8% Ушкаленко Л.І.
7 14 14 - 12 (І м - 3) 100% Пахоменкова В.

Середній показник участі 5-7 класів у загальношкільних виховних заходах – 94,2%, що на 0,9 % краще , ніж у минулому році.

8-11 класи:

Клас К-сть обов’-язкових за-ходів протя-гом року К-сть захо-дів, в яких класи взяли участь К-сть захо-дів,в яких класи не взяли участь К-сть при-зових місць ( у тому чис-лі лауреати, дипломанти) % заходів, у яких взято участь у 2015/2016 н.р. Класний керівник
8-А 14 13 1 8 (І м - 2) 92,8% Харченко В.П.
8-Б 14 11 3 6 (І м - 4) 78,5% Гапонова Л.П.
9-А 14 11 3 10 (І м - 3) 78,5% Одод Л.В.
9-Б 14 12 2 9 (І м - 2) 85,7% Жиглова Ю.В.
10 14 14 - 10 (І м - 7) 100% Сладких Д.В.
11 14 6 8 2 (І м - 0) 42,8% ПеревертеньЛ.В

Середній показник участі 8-11 класів у загальношкільних виховних заходах – 79,7% , щона 6% гірше, ніж у минулому навчальному році. Таке різке падіння показників пояснюється безвідповідальним ставленням випускного класу до загальношкільних виховних заходів.

Загальний показник участі класів у загальношкільних виховних заходах – 90,5 92%, що на 1,5% гірше, ніж у минулому навчальному році.

10 класів не пропустили жодного загальношкільного виховного заходу:

1-А клас (Белевцова Т.І.),

1-Б клас (Бєлікова Р.І.),

2-Б клас (Рижкова Л.М.),

3-А клас (Шамрай Т.І.),

3-Б клас (Остапчук Д.Б.),

3-А клас (Гончарова В.В.),

4-Б клас (Черепанова Н.О.),

5-Б клас (Боякова І.С.),

7 клас (Пахоменкова В.В.),

10 клас (Сладких Д.В.)

Моніторинг участі класів

у загальношкільних виховних заходах протягом 3 років

Як видно з діаграми, учні 3-А та 3-Б класів за три роки навчання у школі не пропустили жодного загальношкільного заходу (класні керівники – Шамрай Т.І. та Остапчук Д.Б.). Учні 2-А, 4-А, 5-А, 6-Б, 8-А, 8-Б 9-А, 9-Б класів дещо знизили свою активність у порівнянні з минулим роком. Учні 11 класу взагалі не взяли участі в 57,2% шкільних заходів (класний керівник – Перевертень Л.В.).

За підсумками виховної роботи в 2015/2016 н.р. найактивнішими класами школи визнано 1-Б клас (класний керівник – Бєлікова Р.І.), 3-Б клас (класний керівник – Остапчук Д.Б.), 5-Б клас (класний керівник – Боякова І.С.), 10 клас (класний керівник – Сладких Д.В.), а кращими лідерами дитячо-юнацького об’єднання «Лідер» – голова Ради лідерів – Сладких Д. (10 кл.) та члени Ради лідерів – Ачкасова А., Кузьменко К., Лупаїна М. (10 кл.).

І хоча в цілому виховні завдання, поставлені на 2015/2016 н. р., були виконані, у роботі закладу були певні недоліки. Окрім вже названих, протягом року зафіксовано багато спізнень на уроки без поважних причин, не всі класні керівники були присутні на загальношкільних виховних заходах, в яких брали участь їх діти, несвоєчасно оформлялася документація з виховної роботи (плани роботи класних керівників, сторінки журналів з попередження дитячого травматизму, списки, картки обліку, акти обстеження на дітей пільгового контингенту, протоколи батьківських зборів, «Золота книга», сценарії відкритих виховних заходів, різноманітна інформація з ВР для відділу освіти тощо). Класні керівники, а саме: Рижкова Л.М. (2-Б), Кожухар Л.О. (6-А), Одод Л.В. (9-А), Сладких Д.В. (10 кл.), Перевертень Л.В. (11 кл.) - не провели заплановані відкриті виховні заходи в своїх класах.

Причиною недоліків у роботі можна вважати велику завантаженість педагогів, відволікання їх від шкільних справ через участь у міських та обласних конкурсах, про які колектив не був проінформований заздалегідь, особистий неналежний рівень виконавської дисципліни окремих класних керівників, недостатня індивідуальна робота з учнями з боку вчителів та класних керівників, а також недостатній контроль з боку адміністрації щодо діяльності класних керівників відповідно до нормативних вимог, державної освітньої політики, освітніх запитів вихованців.

Кiлькiсть переглядiв: 995

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.