ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА - ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР СУЧАСНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ

Шкільний бібліотекар - Хаустова Тетяна Миколаївна

"Якщо ви хочете, щоб молодь тягнулася до знань, турбуйтеся про головні , найважливіші джерела духовної культури – бібліотеки".

В.Сухомлинський

Шкільна бібліотека сьогодні - це не тільки простір з книгами та читальне місце, а й простір, де можна спілкуватись, разом навчатися, дружити. В бібліотеці має бути створено атмосферу, сприятиву для мисленнєвої діяльності школярів.

Сучасна шкільна бібліотека – це розумна бібліотека, у якій учні можуть знайти не тільки джерела інформації, але й отримати професійну педагогічну допомогу, можуть бути залучені до культурного та громадського життя, з користю провести cвій час.

Майбутнє шкільної бібліотеки - стати ресурсним центром у сферах педагогіки й культури із чіткими функціями.

Основна місія шкільних бібліотек у світі – допомогти дітям розвиватись, зазначає у своїх виступах Президент Міжнародної асоціації шкільних бібліотек (IASL) Ділжіт Сінгх.

Пріоритетні завдання шкільних бібліотек:

Ø допомога усім учасникам навчально-виховного процесу в тому, щоб освіта і виховання здійснювались через бібліотеку і читання;

Ø активне залучення до співпраці вчителів різних предметів, класних керівників, педагогів-організаторів, практичних психологів;

Ø проведення спільних заходів із публічними бібліотеками;

Ø створення на базі шкільних бібліотек інформаційно-культурних центрів із власним культурно-інформаційним простором;

Ø формування інформаційної культури учнів;

Ø популяризація бібліотеки через проведення як традиційних форм роботи (книжкових виставок, оглядів літератури, виготовлення плакатів, закладок-буклетів, організація зустрічей із письменниками, складання рекомендаційних списків літератури, проведення бесід, диспутів, дебатів, читацьких конференцій, усних журналів, бібліотечних уроків, використання ігрових прийомів (вікторин, конкурсів), так і нових форм із використанням ІКТ (електронних виставок, буктрейлерів, вебінарів, скайп-конференцій, віртуальних подорожей, флеш-мобів тощо).

Ø залучення учнів до читання із урахуванням їхніх читацьких інтересів.

Кiлькiсть переглядiв: 1879

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.