ВИХОВНА РОБОТА
Основна мета виховної роботиу школи: організація цілеспрямованого виховного процесу для формування і виховання соціально-адаптованої і творчо-розвиненої особистості; розвиток учнівського самоврядування в школі.
Серед пріоритетних напрямків роботи на 2017/2018 навчальний рік залишаєтьсянаціонально-патріотичне виховання підростаючого покоління, виховання школярів на засадах козацької педагогіки, попередження дитячого травматизму, правопорушень, негативних явищ серед молоді, особистісно-орієнтований підхід до здійснення виховного процесу в закладі та за його межами.
Аналіз виховної роботи за 2016/2017 навчальний рік
Виховна робота закладу в 2016/2017 н.р. здійснювалась згідно з річним планом виховної роботи та Всеукраїнськими, обласними, міськими програмами й була спрямована на розвиток творчого потенціалу дитини з урахуванням її індивідуальних можливостей та соціальної ситуації розвитку під час виховного процесу. Педагоги ставили собі за мету формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.
Основними документами, якими керувалася школа у виховній роботі, були закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону праці», Концепція виховання дітей і молоді в національній системі освіти, Концепція громадянського виховання, Національна доктрина розвитку освіти, «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Національна програма патріотичного виховання населення, Програма формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, Програма роботи з обдарованою молоддю, Програма профілактики ВІЛ/СНІДу, Програма правової освіти населення, інші Всеукраїнські, обласні, міські програми, а також річний план виховної роботи.
Виховна робота проводилася за такими напрямками:
· «Ціннісне ставлення до себе»,
· «Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей»,
· «Ціннісне ставлення до праці»,
· «Ціннісне ставлення до природи»,
· «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва»,
· «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави».
З метою виховання в учнів поваги до суспільства та держави протягом року були проведені тематичні класні години та загальношкільні лінійки, серед яких - з приводу святкування Дня незалежності України, Дня українського козацтва, Дня Захисника Вітчизни, святкування Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України., Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні тощо. Діти активно залучалися до національної культури, вивчали традиції України, звичаї рідного краю, Були проведені традиційні заходи: конкурс ерудитів з історії України, «Козацькі розваги», «Нащадки козацької слави» та інші.
У початковій школі пройшли свята: «Старти надій», «Щедрість рідної землі», туристичні змагання, конкурс «Моя дорога до школи», «Посвята в першокласники», «Веселі старти», інтелектуальна гра «Ерудит», правовий турнір та інш.
Учні 5-8 класів взяли участь у «Спартакіаді народних ігор», тенісному турнірі, шахово-шашковому турнірі, інтелектуальній грі «Юний знавець», конкурсі «Знай і виконуй ПДР», турнірі «1000 команд, конкурсі «Королева карнавалу» тощо.
Учні 9-11 кл. підготували святкове привітання вчителям до Дня вчителя, взяли участь в ток-шоу «Найрозумніший», конкурсах «Спортивний марафон», «Starteenager», традиційному шкільному КВНі, Великій сімейній Вікторині, святі 8 Березня, Дні ЦЗ, 9 Травня та інших заходах.
Для учнів 1-11 класів було проведено загальношкільні заходи: «Великий інтелектуальний марафон», правовий турнір, фотоконкурси «Моя Україна», «Сімейний кадр», «Територія пригод», конкурси малюнків «Очистимо планету від сміття», «Україна за мир», виставка портфоліо класів, новорічні свята, конкурс «Замість ялинки – новорічний букет», вечір пам’яті «Жестокий колокол апреля», «Башкирівка має талант», конкурс військово-патриотичної пісні, мітинг до Дня Перемоги тощо.
Організовано пройшли в школі місячник безпеки руху та попередження ДТ, місячник пожежної безпеки, дні й тижні правового виховання та боротьби з негативними явищами серед молоді.
Велика увага приділялася військово-патріотичному вихованню дітей. У школі діє два гуртка військово-патріотичного спрямування, музей Бойової Слави, Учні закладу взяли участь у заходах до Дня українського козацтва, Дня Збройних Сил України, Дня пам’яті героїв Крут, Дня пам’яті героїв Небесної сотні, акціях «Напиши лист воїну АТО», «Милосердя» до Дня людини похилого віку, привітали афганців, чорнобильців, воїнів АТО, ветеранів Другої світової війни, працівників тилу, дітей війни з Днем визволення України від німецько-фашистських загарбників та Днем Збройних Сил України, Днем Перемоги над нацизмом у Європі. Готуючись до святкування 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, взяли участь у цілій низці заходів: оформили виставку у шкільній бібліотеці «І пам’ятає світ врятований», виставку дитячих малюнків «Україна – за мир!», провели фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «пісні великого подвигу», оголосили й провели шкільний конкурс фоторобіт «Никто не забыт, ничто не забыто!» , упорядкували могилу загиблих воїнів у с. Башкирівка.
Напередодні 72-річчя Великої Перемоги вони не просто завітали у гості до ветеранів з поздоровленнями й подарунками, а й виконали посильну роботу по господарству. Під опікою КБЗОШ знаходиться 32 ветеранів, працівників тилу, дітей війни. Не забули і про сучасних героїв, оголосивши у школі чергову акцію «Ми за мир», в межах якої написали листи воїнам АТО, зробили малюнки та плакати в підтримку захисникам України, що перебувають у східних регіонах країни, які передали військовослужбовцям 92-ї ОМБР з подальшою доставкою їх на Донбас. На високому рівні були організовані й проведені урочисті заходи 9 травня - для ветеранів Другої світової війни, військовослужбовців 92-ї ОМБР, учасників АТО, а саме: мітинг із покладанням квітів до пам’ятника загиблим у Другій світовій війні воїнам 48-ї та 75-ї дивізій (на території 92-ї ОМБР), урочиста хода ветеранів, мешканців військового містечка Башкирівка, колективу школи до меморіальної дошки на честь В.А.Горішного і до пам’ятника загиблим воїнам в Клугино-Башкирівці, мітинг в с. Клугино-Башкирівка «Пусть не будет войны никогда…» до 71-річчя Перемоги над нацизмом у Європі, а також святковий вогник «У колі ветеранів і бойових друзів-однополчан» (із солдатською кашею).
Протягом року в школі з успіхом працювали такі осередки виховної роботи, як актовий, спортивний і тренажерний зали, бібліотека, читацький зал, музей, кабінети виховної роботи, психолога, соціального педагога.
На високому рівні діяли гуртки: вокальний (керівник – Пахоменкова В.В.), «Юний ерудит» (керівник – Воронова О.В.), туристичний (керівник – Жиглов В.О.), шаховий (керівник – Солдатов О.О.); спортивні секції: баскетбольна та футбольна (керівник – Ресенчук С.П.), волейбольна (керівник – Жиглов В.О.), військово-патриотичні гуртки (керівники – Ушкаленко Л.І., Томін І.К..). 65 % учнів були залучені до роботи гуртків, клубів, спортивних секцій, факультативів, музичної та художньої шкіл, що на 12% менше, ніж у минулому навчальному році. Але, якщо враховувати заняття учнів з репетиторами, зайнятість дітей у позаурочний час складає 80%.
Моніторинг охоплення учнів гуртковою роботою
Добре працювало шкільне самоврядування (координатор - педагог-організатор Воронова О.В.):
Назва організації | Рік створення | Наявність символів, атрибутів | Заходи, що проведені органом учнівського самоврядування |
Дитячо-юнацьке об’єднання «Лідер» | 1997 | Наявна емблема об’єднання, девіз | Мали найбільший резонанс: - День самоврядування; - Акція «Милосердя»; - Акція «Передай добро по колу»; - Акції «Напиши лист солдату», «Малюнок солдату»; - Рейд «Шкільна форма»; - Концерт до Дня людини похилого віку; - Концерт до Дня вчителя; - Новорічна вистава для 1-4 класів; - «Стартинейджер»; - КВН; - Флешмоби; - Концерт до 8 Березня; - «Молодь обирає здоров’я»; - спортивні змагання; - екологічні та трудові акції тощо. |
З 2017 року Раду лідерів очолює Лисенко Валерія, учениця 10 класу.
Сформованийініціативний, здатний приймати самостійні рішення актив, створено 5 комісій, діяльністьяких забезпечує залучення дітей та учнівської молоді до участі в соціальнозначущих програмах і проектах, а саме: «Здоров'я», «Знання», «Дисципліна і порядок», «Трудова», «Культурно-масова».
Основними формами роботи є проектна діяльність та колективні творчі справи. Переважають соціальні, правові та дозвіллєві.
Один із розвинених напрямів - благодійність. Учні школи залучилися до Всеукраїнської благодійної акції «Назустріч мрії», організованої МБФ «Сильні духом», в рамках якої зібрали кошти для онкохворих дітей, а також зібрали пасхальні подарунки для воїнів АТО та дітей дитячих садків м. Щастя. Велику увагу орган учнівського самоврядування приділяє ветеранам та людям похилого віку. Налагоджена тісна співпраця з партнерами: міською та обласною організаціями Товариства Червоного Хреста України, житловою радою в/м Башкирівка, 92-ю ОМБР, ветеранськими, афганськими та чорнобильськими організаціями міста позашкільними виховними закладами тощо.
Учнішколитісновзаємодіютьзпедагогамийберутьучастьвпроцесіуправліннянавчальнимзакладом (5 старшокласниківвходятьдоскладуРадишколи, ще 3 - доскладуРадипрофілактики). Вонимаютьсвійголосуприйняттіважливихрішеньнарівнішколи, містатаактивнозалучаютьсядогромадськихсправ.
ТрипредставникишкільногосамоврядуваннявходилидоскладуЧугуївськогоміськогомолодіжногокоординаційногоцентру.
В школі широко розвинена екскурсійна робота. Учні здійснили екскурсії до Чугуєва, Харкова, Харківської області, відвідали історико-краєзнавчий музей, картинну галерею, Дім-музей І.Ю.Рєпіна, екопарк Фельдмана, хлібозавод «Кулиничі», кінологічний центр МВС, кондитерську фабрику «Лісова казка» тощо. Вони відвідували театри, палац спорту, бібліотеки. Для них були організовані походи.
Класні керівники докладали багато зусиль, щоб урізноманітнити та зробити змістовною позакласну роботу зі школярами.
Велику допомогу у справі виховання підростаючого покоління надають школі батьки, представники громадськості, служби міста.
Школа тісно співпрацює з сім’єю: діють батьківські комітети, проводяться батьківські збори, під час яких надається багато інформації про школу і виховання дітей. Батьки активно залучаються до участі в різних виховних заходах, екскурсіях тощо.
Разом із батьками та громадою учнівський та педагогічний колектив закладу взяли участь у Дні людини похилого віку, святкуванні Дня Збройних Сил України, Дня виведення військ з Афганістану, 8 Березня, Дня Перемоги, спільних суботниках тощо.
Значна робота проводилась з організації спортивно-масових заходів. Діти відвідали театральну виставу у м. Чугуєві «Волшебник изумрудного города», 3-D мультфільм «Звірополіс», а також майстер-класи з шахів, рукоділля від вихователів БДЮТ та працівників картинної галереї.
Жодна дитяча перемога – чи то колективна, чи то особиста – не була залишена без уваги. Загони та діти-переможці нагороджувались грамотами, дипломами та призами.
Робота закладу пройшла на високому рівні. Єдиним недоліком можна вважати недостатнє фінансування і відсутність бюджетних коштів на придбання спортивного інвентарю, канцтоварів, грамот, сувенірів тощо. Тому у наступному навчальному році перед колективом закладу стоїть завдання знайти можливість для залучення позабюджетних коштів для організації змістовного дозвілля школярів під час літнього відпочинку, а також посилити мотивацію педагогів щодо їхньої роботи у закладі «Веселка» влітку 2017 року.
Коментарi